van haber

a

TDV 500 bin kişiye Kur’an-ı Kerim ulaştıracak

Türkiye Diyanet Vakfı 2022’de 500 bin kişiye Kur’an-ı Kerim ulaştıracak.

ANKARA (İGFA) – Türkiye Diyanet Vakfı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte yürüttüğü Hediyem Kur’an Olsun projesi kapsamında 2022 yılı sonuna kadar Türkiye ile birlikte 50 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine 500 bin Kur’an-ı Kerim ulaştıracak.

Proje kapsamında bu zamana kadar Türkiye ile birlikte 81 ülkede 36 dil ve lehçede bastırılan 1 milyon 305 bin Kur’an-ı Kerim ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayan muhtaçlara insani yardımın yanında manevi destek de verdiklerini söyledi. Hediyem Kur’an Olsun projesinin bu çalışmaların başında yer aldığını ifade eden Turan, Kur’an ayı Ramazan’da ülkemizde ve 22 ülkede 100 bin kişiye Kur’an-ı Kerim ulaştırdıklarını belirterek, “2022 yılı sonuna kadar ülkemiz ve dünyanın dört bir tarafında olarak 8 ayrı dilde toplam 500 bin adet Kur’an-ı Kerim’i ihtiyaç sahibi kardeşlerimize hediye edeceğiz. Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra inşallah 50 ülkede ihtiyaç sahibi kardeşlerimize Allah’ın kelamını ulaştırmış olacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Marmaris 3 Mayıs’a kadar tanıtılacak

HIZLI YORUM YAP