1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Usta’dan 49 sayfalık savunma
Usta’dan 49 sayfalık savunma

Usta’dan 49 sayfalık savunma

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, bugün MHP Merkezi Disiplin Kurulu’na 49 sayfalık savunma verdiğini söyledi.

A+A-

Samsun’da Cumhur İttifakı’nı zedelediği iddiası ile partiden kesin çıkarılma talebi ile disiplin kuruluna sevk edilen ve 8 Ocak’ta parti üyeliğinden doğan haklarını kısıtlayan tedbir kararına  itiraz eden MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, bugün MHP Merkezi Disiplin Kurulu’na 49 sayfalık savunma verdiğini kaydetti. Usta, MDK’nın kararından sonra savunmasını kamuoyuyla paylaşacağını belirtti.

DERİNDEN YARALADI
Alınan tedbir kararının vicdanları yaraladığını söyleyen Usta, “Yürütülen ittifak görüşmeleriyle ilgili olarak ittifakın varlığını ve devamını zedeleyecek söz ve açıklamalarda bulunmak suretiyle yetkisiz bir şekilde demeç verdiğim, bu beyan ve sözlerimle parti faaliyetlerini önemli surette aksatacak, partinin gelişmesine mani olacak ve partimin kamuoyu önündeki saygınlığına halel getirecek davranışlarda bulunduğum iddiasıyla; yerel bir gazeteye verdiğim beyanatımı içeriğini ve anlam bütünlüğünü yansıtmayacak şekilde ve bazı yerlerini cımbızlayarak sayfalarına taşıyan SÖZCÜ Gazetesi haberi referans gösterilerek; Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğünün 78/4-c, 4-e ve 4-i maddeleri uyarınca parti üyeliğinden kesin çıkarma istemi ile tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk edildiğim 06/01/2019 tarihinde tarafıma tebliğ edilmiştir. Tüzüğün 73. maddesinin 8. fıkrası gereği savunmamı 7 gün içerisinde yazılı veya sözlü olarak yapmam, aksi halde savunma hakkımdan vazgeçmiş olacağım tarafıma ihtaren bildirilmiştir. Bu süreçte hakikatin ortaya çıkmasına yönelik parti yönetiminin hiçbir girişimde bulunmadan, savunmam alınmadan, ihraç kararına ilişkin soruşturma tamamlanmadan, ihraç etmekle aynı hukuki sonuçları doğurarak MHP üyeliğinden gelen haklarımı, parti faaliyetlerine katılmamı ve parti unvanını kullanmamı engelleyen tedbir kararı vermesi, vicdanları derinden yaralamıştır” dedi.

ZARAR VERİCİ BİR İFADEM YOK
Usta açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Disipline konu beyanımda MHP’nin kurumsal kimliğine zarar verici bir ifadem olmadığından (tam tersine partimin menfaatini savunduğumdan) kesinlikle hak etmediğimi düşündüğüm tedbir kararına 8 Ocak 2019 tarihinde itiraz ettim.  Ayrıca, ekleriyle birlikte 49 sayfadan oluşan yazılı savunmamı, video görüntüleri ve ses kayıtlarıyla birlikte Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına 11/01/2019 tarihinde teslim ettim.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.