Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Van Büyükşehir Belediyesi 1. Van Denizi Yarı Maratonunu Düzenliyor

Van Büyükşehir Belediyesi, 12 Haziranda 1. Van Denizi yarı maratonunu düzenliyor. Maratonun medya tanıtım ve lansman toplantısında konuşan Van …

Van Büyükşehir Belediyesi, 12

Van Büyükşehir Belediyesi, 12 Haziranda 1. Van Denizi yarı maratonunu düzenliyor. Maratonun medya tanıtım ve lansman toplantısında konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, “12 Haziran’da tüm halkımızı 21 kilometrelik yarı maraton ve 10 kilometrelik halk koşusuna bekliyoruz” dedi.

Spora ve sporcuya önem veren Van Büyükşehir Belediyesi, İl tarihinde ilk kez bir yarı maraton düzenleyecek. 1. Van Denizi Yarı Maratonu, 12 Haziran 2022 Pazar günü sabah saat 9’da Beşyol meydanında başlayacak.

Kent tanıtımına büyük katkı sağlayacak 1. Van Denizi Yarı Maratonu için Büyükşehir Belediyesinde medya tanıtım ve lansman toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıya Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel, Kurum amirleri ve gazeteciler katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez, “Bu yıl temel amacımız sosyal ve kültürel etkinliklere ağırlık vermek oldu. Asıl hedefimiz Pandemi sürecini geride bırakan kentimizde insanlarımızı kaynaştırmak spora teşvik etmek. Bölgemizin güzelliklerini keşfetmek için değişik etkinlikler düzenliyoruz. Van ilinin tanıtımına katkıda bulunmak hem de Van halkının Van’ı tanımasını sağlamak için arkadaşlarımız bir program yaptılar. Başvurular ve müracaatları almaya başladılar. Güzergâhları için federasyona taslağımızı sunduk. Yarışma beşyol’dan başlayacak, Van sahiline inecek, Van sahilinden devam edecek ve tekrar kent merkezinde biten 21 kilometrelik bir yarı maraton ve 10 kilometrelik de bir halk koşusu olacak. Halk koşusuna katılan herkese günün önemine binaen madalya ödülümüz olacak” dedi.

‘TEMEL AMACIMIZ KENTİMİZİN TANINIRLIĞINI ARTIRMAK’

Profesyonel anlamda da katılımcıların olduğunu dile getiren Vali Mehmet Emin Bilmez, “21 kilometrelik yarı maratonu tamamlayan yarışmacılara belediyemizin bir ödülü olacak. Değişik kategorilerde yaklaşık 100 bin liranın üzerinde de bir ödül dağıtacağız. Yani burada temel amacımız ödüllü yarışma düzenlemek değil daha çok kentimizin tanınırlığını artırmak bu spor dalıyla ilgilenen insanların kentimize getirmek. Yöre insanımızın da hem sportif bir yaşamın içine doğru çekmek onları bu sportif faaliyet esnasında da onların kaynaşmasını birliğini, beraberliğini, komşuluğunu ve arkadaşlığını pekiştirmek. Bu yarışmada 10 kilometrelik halk kısmı kişinin ailesiyle birlikte katılabileceği bir etkinlik. İnşallah etkinlik boyunca da belli bir yerde de bir konserlerle de zenginleştirip güzel bir etkinlik haline getireceğiz. ” dedi.

Lansman toplantı soru-cevap şeklinde son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

van haber