Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Yeşil Çevre’ ilk fidanları 11 Kasım’da dikecek

Arıtma çalışmalarıyla rol model olan Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi, oluşturacağı Hatıra Ormanı ile de endüstriyel ortaklarının …

Arıtma çalışmalarıyla rol model

Arıtma çalışmalarıyla rol model olan Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi, oluşturacağı Hatıra Ormanı ile de endüstriyel ortaklarının, karbon salınımını azaltmalarını sağlayacak.

BURSA (İGFA) – 402 ortağıyla Bursa’nın doğusundaki 3 organize sanayi bölgesi ile Gürsu ve Kestel’e yönelik arıtma hizmeti veren S.S. Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi, ortaklarının karbon salınımını azaltma hedefiyle hatıra ormanı oluşturulması için düğmeye bastı.

Süreç hakkında Bursa Orman Bölge Müdürü Mustafa Ülküdür, ziyaret ettiği Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi Genel Müdürü Mehmet Aydın ile istişare yaptı.

Çevre konusundaki duyarlılıklarını birçok proje ile gözler önüne serdiklerini kaydeden Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi Genel Müdürü Mehmet Aydın, Paris İklim Anlaşması ve Avrupa Yeşil Mutabakatı çerçevesinde kooperatif ortaklarımızın karbon salınımlarının azaltılması hedefine ulaşmayı amaçladıklarını söyledi. Yeşil Mutabakat kapsamında 2030’a kadar firmalar, karbon salınımını yüzde 30 azaltmakla yükümlü olduğunu kaydeden Aydın, “125 civarında karbon salınımından sorumlu olan ve bunu azaltması gereken firmamız var. Bu kadar ortak, bu imkânlara sahip olamayacağı için ‘Yeşil Çevre’ olarak organizasyonu onlar adına yapacağız. Ormanımızı karbon salınımı yapan ortaklarımıza, gönüllü ağaç dikmek isteyenlere parselleyeceğiz. Ortaklarımızın her birinin karbon ayak izlerini hesaplayıp ne kadar ağaç dikmeleri gerektiğini ileteceğiz” diye konuştu.

İLK FİDANLAR, 11 KASIM’DA DİKİLECEK

Yeşil Çevre Arıtma Tesisi’ndeki incelemede çalışmalardan çok etkilendiğini dile getiren Bursa Orman Bölge Müdürü Mustafa Ülküdür ise, tesis yönetimini tebrik etti. Çevre adında yürütülen çalışmalar son derece yerinde olduğunu kaydeden Ülküdür, “Yeşil Çevre Hatıra Ormanı için 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’ne kadar ön çalışmaları birlikte yürüteceğiz. 11 Kasım’da da Yeşil Çevre Hatıra Ormanı’nı ağaç dikme töreniyle hayata geçireceğiz. Hatıra ormanı için Bursa Orman Bölge Müdürlüğü olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

van haber