1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yüz yüze eğitime verilen ara uzatıldı - samsun haber
Yüz yüze eğitime verilen ara uzatıldı - samsun haber

Yüz yüze eğitime verilen ara uzatıldı - samsun haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimde verilen aranın 15 Şubat'ta kadar uzatıldığını açıkladı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, yüz yüze eğitime verilen aranın 15 Şubat 2021'e kadar uzatıldığını kaydetti.

YILBAŞINDAN ÖNCE TESLİM EDİLMESİNİ BEKLİYORUZ 

Aşı ile ilgili son bilgileri paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çin'den sipariş verdiğimiz aşıların ilk partisinin yılbaşından önce ülkemize teslim edilmesini bekliyoruz. İngiltere ile Serbest Ticaret Anlaşması imzalama aşamasına geldik. Yarın bu anlaşmanın imzaları atılıyor."
İLK HABERLEŞME UYDUSU 2022'DE UZAYA GÖNDERİLECEK
İlk haberleşme uydusunun 2022'de uzaya gönderidiğini kaydeden Erdoğan, "1 milyon yazılımcı böyle bir projeye gençlerimizin ilgisi geleceğimiz için bize umut vermiştir. Şimdi bu çalışmaları daha da ileriye taşıyoruz. Güçlü ve caydırıcı bir altyapı oluşturuyoruz. Salgın döneminde üzerinde en çok konuşulan hususlarından biri gıda üretimiydi, kuraklık bunu daha da anlamlı hale getirmiştir. Bugün 140 ülke, başka yerlerde toprak kiralamak üzere kendisini geleceğe hazırlamanın gayreti içindedir. Toprak kiralamada amaç bugünün ihtiyaçlarını karşılama değil, yarım asır bir asır sonrasının ihtiyaçlarını karşılamadır. Türkiye olarak biz de çeşitli yerlerde toprak kiralamaya başladık. Türkiye aleyhine alınan her kararın, her saldırının yılmaz savunuculuğunu üstleniyorlar. AİHM, ülkemizle ilgili bir davada kendi hukuki süreçlerine İspanya ve İtalya gibi ülkelerdeki benzer yargılamalarda verdiği kararlara aykırı tavır sergiledi. Biz de çifte stantardı uygulamayız dedik. Vay efendim, sen nasıl böyle bir şey söylersin? Demek ki kendileri olsalar hemen serbest bırakacaklar. Arkasında durdukları kişi kim? 37 nitelikli adam öldürme, 29 adam öldürmeye teşebbüs, 25 alıkoyma, 395 hırsızlık, 15 yağma, 380 iş yeri ve konut dokunulmazlığı ihmal; Türk bayrağını yakma ve ayrıca 6-8 Ekim olaylarının baş sorumsulusu. 

ASGARİ ÜCRET 

Asgari ücret ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Asgari ücret 2021 yılı Ocak ayı itibariyle yüzde 21,5 artışla bekar ve çocuksuz çalışan için net 2 bin 826 lira evli ve çocuklu için 3 bin 14 lira olarak uygulanacaktır. Salgın dönemimizde işverenlere desteğimizi devam ettireceğiz. Böylece işveren ve çalışanlarımıza toplamda 6,5 milyar liralık ilave kaynak aktarmış olacağız. Kısa çalışma ödeneğinin süresini şubat ayının sonuna, nakdi ücret süresini 17 Mart'a kadar uzattık."


YÜZ YÜZE EĞİTİME VERİLEN ARA UZATILDI

Yüz yüze eğitime verilen aranın uzatıldığını sözlerine ekleyen Erdoğan, "Vaka sayısında düzenli düşüşe uygun olarak kısıtlama tedbirlerini dikkatle gözden geçiriyoruz. Vatandaşlarımıza tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini bekliyorum. Gelişmelerin ümitvar olduğunu gördük. Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat 2021'e kadar uzatıyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.